Głóg kwiatostan 50g Zobacz większe

Głóg kwiatostan 50g

Ocena 
mpn553

4,50zł brutto

Wskazania: dusznica bolesna, niemiarowość serca, choroba wieńcowa, nadciśnienie, miażdżyca, zaburzenia krążenia obwodowego i mózgowego, hiperlipemia, cukrzyca, skazy naczyniowe, otyłość.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Zawartość opakowania: 50g

Skład: Crataegi inflorescentia

Kwiatostany z liśćmi zawierają flawonoidy (kwercetynę, witeksynę, apigeninę, i rutynę), procyjanidy, kwasy organiczne (m.in. cytrynowy, chlorogenowy i kawowy), garbniki, pektyny, olejki eterycz­ne, witaminy z grupy B i witaminę C oraz so­le mineralne. Działają rozkurczowo na naczynia wieńcowe serca, powodując ustąpie­nie bólu i uczucia duszności, normując prze­pływ krwi, zwiększając dopływ tlenu (zapobiegają niedokrwieniu i niedotlenieniu mięśnia sercowego). Leki zawierające kwiaty głogu przyczyniają się do zwiększenia siły skurczów serca, równocześnie zmniejszając ich częstotliwość, dzięki czemu pracuje ono wydajniej, ale też ma więcej odpoczynku. Za sprawą procyjanidów łagodnie obniżają też ciśnienie krwi.

Mają dobroczynny wpływ na naczynia krwionośne mózgu, które dzięki nim się rozszerzają, dostarczając "głowie" więcej tlenu i składników odżywczych. W związku z tym przeciwdziałają zmianom miażdżyco­wym, co jest szczególnie ważne w przypad­ku osób starszych. Obniżają poziom „złego" cholesterolu.

Ponadto przetwory z kwiatów wpływają uspokajająco, zapobiegają bezsenności, są moczopędne, stosuje się je w leczeniu cho­rób reumatycznych. Zawarte w nich związ­ki flawonoidowe działają rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit, dróg moczowych i macicy. Medycyna ludowa zalecała je ponadto jako leki przeciwuczuleniowe i przeciwastmatyczne (ze względu na to, że rozluźniają oskrzeliki, łagodząc kaszel) oraz normalizujące pracę tarczycy.

Wskazania do stosowania: Wspomagająco w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca, nie wymagającej stosowania innych leków.

Przeciwwskazania: Nie znane

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Jeśli objawy nasilą się, nie ustąpią po 6 tygodniach stosowania lub wystąpią obrzęki podudzi należy skonsultować się z lekarzem.

Interakcje : Nie znane

Działania niepożądane: Nie znane

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Brak danych. Nie stosować bez porozumienia z lekarzem.

Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Nie znane

Sposób stosowania i droga podania: 1 łyżkę (2,0g) surowca zalać 1 szklanką (200 ml) wody, doprowadzić do wrzenia, gotować przez 2 minuty, przecedzić. Pić 2 razy dziennie po 3⁄4 szklanki gorącego odwaru.

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30°C, w pomieszczeniach suchych, czystych, zabezpieczonych przed szkodnikami, chroniąc produkt od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: IL­-3352/LN

Aby uzyskać efekt leczniczy, należy przyjmować produkty lecznicze z kwiatostanu głogu nie krócej niż 8 tygodni. Wyciągów z głogu nie zaleca się dzieciom do 12 roku życia, kobietom w ciąży i karmiącym piersią. W trakcie terapii powinniśmy odczuć ustąpienie duszności, uczucia zmęczenia i ogólną poprawę samopoczucia. Kwiatostan głogu jest surowcem leczniczym i wykazuje istotne działanie na układ sercowo-naczyniowy, dlatego powinien być stosowany wyłącznie jako produkt leczniczy.

Napar z kwiatów głogu Dwie łyżeczki suszonych kwiatów zalać szklanką wrzątku i odstawić na 10-15 minut. Pić dwie szklanki dziennie.


Odwar z kwiatów głogu Dwie łyżeczki suszonych kwiatów zalać szklanką wody i gotować 5 minut. Pić w 2-5 porcjach w ciągu dnia. Przy miażdżycy zaleca się przygotowanie odwaru z kwiatów głogu, ziela jemioły i morszczynu. Z dwóch łyżek tej mieszanki przygotować szklankę odwaru i wypijać w ciągu dnia pojedynczymi łykami.

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: