Podbiał kwiat 25g Zobacz większe

Podbiał kwiat 25g

Ocena 
mpn497

3,90zł brutto

Pomocniczo jako środek osłaniający błony śluzowe jamy ustnej i gardła w stanach zapalnych dróg oddechowych z objawami kaszlu i chrypki.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Udostępnij

KWIAT PODBIAŁU - Farfarae flos

Jest to bylina z rodziny Złożonych (Compositae), występująca w Europie, środkowej i północnej Azji, północnej Afryce i Ameryce Północnej. W Polsce pospolity na niżu i w górach po strefę kosodrzewiny. Rośnie nad brzegami wód, w wilgotnych zaroślach, na gliniastych zboczach i torach kolejowych.

Postać farmaceutyczna: zioła do zaparzania

Zawartość opakowania: 50 g

Wskazania do stosowania: 

Odwary  z   podbiału  powlekają  błony  śluzowe  jamy  ustnej  i  gardła  oraz zmniejszają podrażnienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Powodują spęcznienie i rozrzedzenie zalegającej wydzieliny oraz pobudzenie ruchów nabłonka rzęskowego, a tym sa-mym wyzwalają odruch wykrztuśny. Jednocześnie flawonoidy łagodnie obniżają napięcie mię- śni gładkich górnych dróg oddechowych i oskrzeli oraz ułatwiają odkrztuszanie. Zawarte na- tomiast w odwarze garbniki działają przeciwzapalnie i ściągające na błony śluzowe jamy ust- nej, gardła oraz przełyku, a olejek eteryczny nieznacznie przeciwbakteryjnie. Kwiaty podbiału wywierają silniejsze od liści działanie rozkurczowe, natomiast słabsze powlekające i ściągające.

Kwiat podbiału znajduje zastosowanie w nieżytach błon śluzowych górnych dróg oddecho- wych  o  łagodnym  przebiegu,  zwłaszcza  u  osób  starszych,  u  których  częściej  obserwuje  się skurcz oskrzeli. Również w celu złagodzenia kaszlu i ułatwienia odkrztuszania w przypadku tzw. kaszlu suchego. Zewnętrznie odwary z kwiatów podbiału stosuje się w postaci obmywań i okładów w łojo- tokowym zapaleniu skóry, stanach zapalnych i odczynach rumieniowych skóry, a także w opa- rzeniach słonecznych I i II stopnia. Ponadto w celach kosmetycznych na tłustą cerę.

Przeciwwskazania: Nie podawać dzieciom do 12 roku życia.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Nie zaleca się systematycznego stosowania dłużej niż 4 – 6 tygodni w ciągu roku.

Interakcje: Nie znane

Działania niepożądane: Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią

Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Nie znany

Sposób stosowania i droga podania: 1 łyżeczkę (1,0 – 1,5g) surowca zalać 1 szklanką (200ml) wrzącej wody, naparzać 10 – 15 minut, przecedzić. Pić ciepły świeżo przygotowany napar 3 – 4 razy dziennie.

Warunki przechowywania: Przechowywać w zamkniętych opakowaniach, w temperaturze nie wyższej niż 25°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

Zioła dla astmatyków: zmieszać po 50 g liści podbiału i ziela tymianku oraz po 25 g ziela fiołka trójbarwnego, ziela glistnika, korzenia albo kwiatów pierwiosnka, kwiatów ślazu i owoców kopru włoskiego lub anyżu. Zalać 1 łyżkę ziół 11/2 szklanki wody letniej i odstawić na 30 min do napęcznienia. Ogrzać powoli do wrzenia (nie gotować). Odstawić na 10 min i przecedzić. Pić 3-4 razy dziennie po 1/2 szklanki naparu. Zioła powlekające: zmieszać po 20 g liści podbiału, korzenia lukrecji, kwiatów ślazu i na- sion lnu. Zalać 1 łyżkę ziół szklanką wody ciepłej i po 20 min ogrzać do wrzenia. Gotować powoli pod przykryciem 2 min, odstawić na 10 min i przecedzić. Pić 5-6 razy dziennie małymi porcjami w stanach zapalnych przełyku, jamy ustnej i gardła.

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Podbiał kwiat 25g

Podbiał kwiat 25g

Pomocniczo jako środek osłaniający błony śluzowe jamy ustnej i gardła w stanach zapalnych dróg oddechowych z objawami kaszlu i chrypki.

30 innych produktów w tej samej kategorii: