MIŁORZĄB LIŚĆ 50G (Ginkgo Biloba) Zobacz większe

MIŁORZĄB LIŚĆ 50G (Ginkgo Biloba)

Ocena 
mpn430

6,00zł brutto

Uelastycznia naczynka włosowate, poprawia ukrwienie, pobudza krążenie, regeneruje,  tonizuje, silnie przeciwzapalny. Ginkgo biloba polecany jest przede wszystkim osobom, które na codzień są aktywne psychofizycznie

Więcej szczegółów

Udostępnij

Surowcem są liście i nasiona miłorzębu japońskiego.

Wyciąg z lisci Ginkgo Biloba często nazywany jest roślinnym eliksirem młodości, ponieważ pozwala dłużej zachować sprawność umysłową i fizyczną, zwłaszcza w okresach zwiększonego obciążenia organizmu. Jego związki czynne wykazują właściwości chroniące system nerwowy, tzn. spowalniają postępującą degenerację tkanki nerwowej, związaną nieodłącznie z procesem starzenia się organizmu. Taka pomoc natury jest bezcenna zwłaszcza dla tych osób, które skarżą się na szum w uszach, zawroty głowy, zaburzenia równowagi, osłabienie pamięci czy zmienność nastrojów.

Coraz więcej badań naukowych potwierdza, że Ginkgo Biloba reguluje wydzielanie niektórych hormonów, mających zasadniczy wpływ na prawidłowy metabolizm. W efekcie sprawia, że komórki organizmu lepiej wykorzystują tlen i glukozę do przemian metabolicznych. Wyciągi z jego liści cieszą się dużą popularnością także w kosmetyce. Jest to coraz powszechniej stosowany surowiec do pielęgnacji skóry wrażliwej, z tendencją do pękania naczyń włosowatych.

 

Zastosowanie

  • usprawniając ukrwienie tkanki mózgowej poprawia w dużym stopniu pamięć i zdolność koncentracji.

  • jest doskonałym antyoksydantem, którego aktywne składniki przeciwdziałają szkodliwemu działaniu wywołanemu przez wolne rodniki.

  • przez usprawnienie krążenia krwi w kończynach, zapobiega efektowi zimnych stóp

Ginkgo biloba polecany jest przede wszystkim osobom, które na codzień są aktywne psychofizycznie, tzn. obciążone są nauką, ciężką pracą fizyczną, sportem czy długotrwałym stresem. Skierowany jest również do osób starszych, w celu utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu i mózgu, które wraz z wiekiem zaczynają się obniżać.

Liczne dowody na to, że Ginkgo Biloba może poprawić pamięć, zdolność myślenia i uczenia u chorych  na chorobę Alzheimera są wysoce obiecujące i skłaniają do coraz bardziej licznych badań naukowych nad tą rośliną. Wstępne badania sugerują również, że ekstrakt z liści Ginkgo Biloba może mieć pozytywny wpływ na niwelowanie uczucia napięcia i opuchnięcia piersi i wahań nastrojów, towarzyszących napięciu przedmiesiączkowemu.

związki czynne: glikozydy, flawonoidy (ginkgolid), związki bioflawonowe, polisacharydy

Działanie: uelastycznia naczynka włosowate, poprawia ukrwienie, pobudza krążenie, regeneruje,  tonizuje, silnie przeciwzapalny .Związki polifenolowe surowcz wykazują silne właściwości antyoksydacyjne, przez co hamują niekorzystne procesy wolnorodnikowe w tkance mózgowej. Laktony terpenowe, głównie bilobalid, działają ochronnie na osłonki mielinowe. Składniki czynne surowcz i wyciągów chronią erytrocyty przed hemolizą, ułatwiają wykorzystanie tlenu i glukozy przez komórki mózgowe, zmniejszają lepkość plazmy i krwi całkowitej, hamują agregacją trombocytów i erytrocytów, a także ich adhezję do ścian naczyń. Zapobiegają w ten sposób niedotlenieniu komórek mózgowych, zwiększają zdolność koncentracji, uczenia, zapamiętywania, w szczególności poprawiają pamięć krótkotrwałą u osób cierpiących na demencje starcze : zmniejszają szum w uszach oraz zaburzenia równowagi i widzenia, jak również pourazowy i toksyczny obrzęk mózgu.Wychwytywanie wolnych rodników ponadtlenowych opóźnia rozwój degeneracyjnych zmian móżgowych w chorobie Alzheimera.

Stołową łyżkę liści miłorzębu wsypać do termosu, zalać 2 szklankami wrzątku. Po zaparzeniu pić dwa razy dziennie. Można również dodawać liście miłorzębu do innych herbat (czarnych, zielonych, owocowych) i pić jak herbatkę.

 

 

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
MIŁORZĄB LIŚĆ 50G (Ginkgo Biloba)

MIŁORZĄB LIŚĆ 50G (Ginkgo Biloba)

Uelastycznia naczynka włosowate, poprawia ukrwienie, pobudza krążenie, regeneruje,  tonizuje, silnie przeciwzapalny. Ginkgo biloba polecany jest przede wszystkim osobom, które na codzień są aktywne psychofizycznie

30 innych produktów w tej samej kategorii: