Obniżka! SEEKING HEALTH ProBiota HistaminX (Probiotyk Histamina) 60 kapsułek wegetariańskich Zobacz większe

SEEKING HEALTH ProBiota HistaminX (Probiotyk Histamina) 60 kapsułek wegetariańskich

Ocena 
mpn4059

215,00zł brutto

-10,00zł

225,00zł brutto

ProBiota HistaminX zawiera gatunki probiotyczne, które zostały starannie wybrane, aby wykluczyć te, o których wiadomo, że zwiększają poziom histaminy w jelitach.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Udostępnij

ProBiota HistaminX zawiera gatunki probiotyczne, które zostały starannie wybrane, aby wykluczyć te, o których wiadomo, że zwiększają poziom histaminy w jelitach. Gatunki przyjazne dla histaminy zawarte w tym wzorze są dostarczane w kapsułkach o opóźnionym uwalnianiu (kwasoodporne), aby zapewnić, że probiotyki są dostarczane w stanie nienaruszonym do dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Ta formuła pomaga wspierać mikrobiom organizmu i zdrowe trawienie, a także może wspierać zdrowy metabolizm spożytej histaminy.


Histamina, część biologicznego systemu obronnego organizmu, znajduje się również w wielu popularnych źródłach dietetycznych: sfermentowanej żywności, rybach, mięsie, serze, occie, alkoholu oraz niektórych owocach i warzywach. Inne pokarmy zawierają histydynę, która jest przekształcana w histaminę podczas trawienia przez niektóre bakterie w jelitach. Na zdrowych poziomach i we właściwych miejscach histamina jest potrzebna do prawidłowego procesu trawienia, cyklu snu i czuwania oraz do funkcjonowania układu odpornościowego. Z drugiej strony, zbyt dużo histaminy może powodować nieprzyjemne skutki uboczne, takie jak wysypka, swędzenie, zatkany nos, obrzęk, ból głowy i dolegliwości żołądkowo-jelitowe.

Poziom wrażliwości każdej osoby na histaminę w żywności zależy od ilości obecnej histaminy i skuteczności naturalnych mechanizmów metabolizujących histaminę w organizmie. Może wydawać się, że jedynym sposobem na uniknięcie nieprzyjemnych skutków ubocznych wrażliwości na histaminę jest całkowite wyeliminowanie pokarmów o wysokiej zawartości histaminy - ale taka ograniczona dieta może pozbawić organizm zbilansowanego odżywiania i utrudnić spożywanie posiłków. Zdrowe jelito jest kluczowym czynnikiem w prawidłowym metabolizmie histaminy i zdrowym poziomie histaminy w całym ciele.


Komórki jelit wytwarzają DAO (oksydazę diaminową), enzym, który rozkłada histaminę w przewodzie pokarmowym. U zdrowych osób DAO jest odpowiedzialne za to, aby większość spożywanej histaminy nigdy nie dotarła do układu krążenia w ciele. Zdrowy mikrobiom jelitowy zawierający zrównoważoną różnorodność „dobrych” bakterii (tj. Probiotyków) jest niezbędny do utrzymania zdrowej bariery jelitowej, a zdrowe komórki w barierze jelitowej są potrzebne do utrzymania normalnego poziomu DAO.


Bakterie tworzące mikrobiom w jelitach człowieka służą wielu specjalnym celom. Uważa się, że selektywne uzupełnianie populacji niektórych gatunków probiotyków może zmieniać poziomy produktów końcowych fermentacji w jelitach i wspierać określone cele zdrowotne. Chociaż prawdą jest, że niektóre bakterie znajdujące się w zdrowym jelicie są odpowiedzialne za przekształcanie histydyny w histaminę, co może być problematyczne u osób z nietolerancją histaminy, inne mogą pomóc w rozkładzie histaminy i innych amin biogennych oraz wzmocnić barierę zdrowego jelita. Może to być szczególnie interesujące dla osób z wrażliwością lub nietolerancją histaminy, ponieważ zwiększona przepuszczalność jelitowa może umożliwić przejście większej ilości histaminy z jelita do układu krążenia. ProBiota HistaminX zawiera tylko gatunki probiotyczne, które są uważane za „przyjazne dla histaminy” i wyklucza te, o których wiadomo, że wytwarzają histaminę w jelitach.


PRZECHOWYWANIE: Przechowywać w lodówce i trzymać szczelnie zamknięty, aby zachować moc produktu. Probiotyki w naszych produktach ProBiota są liofilizowane w celu zwiększenia trwałości. Produkty te utrzymają ważność do daty ważności wydrukowanej na każdej butelce, jeśli są przechowywane w lodówce. Jeśli przechowywane w średniej temperaturze pokojowej, produkty ProBiota pozostaną aktywne przez 4 - 6 miesięcy. W wyższych temperaturach niż (30 C) utrzymają one swoją aktywność przez 1-2 miesiące. Zalecamy przechowywanie tego produktu w szczelnie zamkniętej lodówce po otwarciu w celu uzyskania optymalnej mocy.Porcja produktu zalecana do spożycia w trakcie dnia

Weź jedną kapsułkę o dowolnej porze dnia z posiłkiem lub bez posiłku lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

Składniki


Opakowanie: 60 kapsułek wegetariańskich
Porcja: 1 kapsułka
Ilość porcji w opakowaniu: 60
Konsystencja: Kapsułka

Składniki
Zawartość w porcji
w 100 g
*RWS
Mieszanka Probiotyczna 10 miliardów CFU
77 mg

Składniki
Mieszanka Probiotyczna: Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium longum, Lactobacillus salivarius, Lactobacillus plantarum, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium breve.

Inne składniki: celuloza mikrokrystaliczna, wegetariańska kapsułka (hypromeloza, woda), L-leucyna i krzemionka.

Odpowiedni dla wegan i wegetarian.
Bez nabiału, jaj, ryb, skorupiaków, orzechów drzewnych, orzeszków ziemnych, pszenicy, soi, glutenu.

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
SEEKING HEALTH ProBiota HistaminX (Probiotyk Histamina) 60 kapsułek wegetariańskich

SEEKING HEALTH ProBiota HistaminX (Probiotyk Histamina) 60 kapsułek wegetariańskich

ProBiota HistaminX zawiera gatunki probiotyczne, które zostały starannie wybrane, aby wykluczyć te, o których wiadomo, że zwiększają poziom histaminy w jelitach.

30 innych produktów w tej samej kategorii: