ARTEMISIA ANNUA – liposomalny ekstrakt ziołowy fitoterapeuty Jana Oruby Zobacz większe

B&M ARTEMISIA ANNUA – liposomalny ekstrakt ziołowy fitoterapeuty Jana Oruby

Ocena 
mpn3657

87,00zł brutto

 • ARTEMISIA ANNUA – liposomalny ekstrakt ziołowy fitoterapeuty Jana Oruby

Więcej szczegółów

Udostępnij

Artemisia Annua Suplement diety. Liposomalny ekstrakt ziołowy.
Przeznaczony do stosowania jako uzupełnienie diety w wybrane składniki roślinne.

Zawartość netto: 50 ml

 

Sposób użycia: 2 razy dziennie po max. 0,75 ml (15 kropli), spożywać z niewielką ilością wody, co najmniej 15 minut przed posiłkiem. Przed odmierzeniem porcji wstrząsnąć butelką.

Zaleca się rozpoczynać suplementację preparatami liposomalnymi od dawek minimalnych tj. 0,1 ml – 0,25 ml (2-5 kropli), stopniowo dochodząc do dawek maksymalnych podanych na etykiecie. Okres zwiększania dawek i dochodzenia do dawki maksymalnej należy dobierać indywidualnie, najlepiej po konsultacji z fitoterapeutą. Należy uwzględnić takie elementy jak płeć, wiek, masę ciała, ogólny stan zdrowia, wrażliwość na składniki preparatu.

Preparat można spożywać również po posiłku, szczególnie pierwszą, ranną dawkę.

 

Przechowywanie: W szczelnie zamkniętym opakowaniu, w chłodnym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem. Po otwarciu przechowywać w lodówce.

 

Składniki:

Składniki: woda, substancja emulgujaca – lecytyna (z soi), ekstrakt z ziela bylicy rocznej (Artemisia annua) DER 10:1, przeciwutleniacz: alfa-tokoferol, konserwant: sorbinian potasu.

Skutki uboczne:

W wysokich dawkach może wywoływać zaburzenia żołądkowo-jelitowe, takie jak: utrata apetytu, nudności, bolesne skurcze, biegunkę i wymioty, Bardzo wysokie dawki ( 5000 mg artremizyniny dziennie przez trzy dni) powodowały zapalenie wątroby. Ustępuje ono po odstawieniu preparatu.

Przeciwwskazania:

Należy stosować ostrożnie w okresie ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze.

 

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 12 lat oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Artemisinin, (aktywny składnik) tego suplementu diety, ma wyjątkową zdolność wspomagającą  eliminowanie pierwotniaków babesia , krętków borrelia oraz innych infekcji odkleszczowych. Artemisia annua ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwmalaryczne, przeciwpasożytnicze.

 

Ze względu na niską biodostępność tradycyjnych doustnych preparatów artemizyny, firma Botanical & Medicnal Research, opracowała wersję liposomalną. Liposomalne systemy dostarczania związków ziołowych chronią molekuły przed rozpadem, umożliwiając przy tym szybsze ich absorbowanie, znakomicie poprawiając biodostępność oraz skuteczność. Poza wyjątkową szybkością wchłaniania, te maleńkie liposomalne i nanoemulsyfikowane cząstki zwiększają dyfuzję przez błony śluzowe, poprawiają krążenie limfatyczne składników odżywczych i wspomagają dostarczanie ich do komórek i trudno dostępnych miejsc takich  jak biofilmy.

 

Preparaty liposomalne ze względu na strukturę cząsteczki i swój skład najlepiej spożyć w przeciągu 3 miesięcy od daty produkcji.

 

Po tym okresie skład preparatu nie ulega pogorszeniu, ale jego bioprzyswajalność zaczyna maleć co może skutkować stopniowym spadkiem jego bioprzyswajalności.

 

Zioła liposomalne najlepiej stosować pod nadzorem specjalistów (fitoterapeuty lub dietetyka).

 

Konieczna jest:

odpowiednio prowadzona dieta,

zdrowy tryb życia,

odpowiednio prowadzona detoksykacja organizmu.

 Więcej informacji dotyczących problematyki chorób odkleszczowych uzyskać można na blogu fitoterapeuty Pana Jana Oruby: https://fitoterapeuta.wordpress.com/

 

 

DETOKSYKACJA:

 1. 1. Picie 6-10 szklanek wody dziennie. Nie możemy tego punktu ani pominąć, ani zastąpić innymi płynami. 
 2. 2. wspomaganie się naturalnymi preparatami: chlorella, odwar z korzenia mniszka, odwar z sarsaparilli oraz np. preparat LIV52 na detoks wątroby.
 3. 3. Ruch – w miarę możliwości, będzie się on różnił w zależności od stanu mobilności chorego. Ruch czy ćwiczenia fizyczne nie mogą być obciążające. Zalecany jest 45 minutowy spacer w tempie, które wywoła u nas efekt pocenia się.
 4. 4. korzystanie z sauny FIR. Im więcej się pocimy, tym więcej toksyn pozbywamy się z ciała. Oczywiście może to nie być najlepsza opcja dla wszystkich i należy skonsultować się z lekarzem. Jednak dla wielu z nas pocenie się jest ważną częścią naszego powrotu do zdrowia.
 5. 5. Drenaż – wsparcie wątroby i woreczka żółciowego. Ten najbardziej obciążony organ wykorzystany w procesie oczyszczania, wymaga specjalnej uwagi.
 6. 6. Suche szczotkowanie skóry. To bardzo ważny element detoksykacji.  Szczotkowanie pobudza do wzmożonej pracy układ limfatyczny, który odpowiada za usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii. 
 7. 7. Używanie absorbentów takich jak zeolit , betonot, chlorella, enterożel i innych
 8. 8. Kąpiel detoksykacyjna raz na tydzień – składa się ona z 4 filiżanek soli Epsom, 1 butelki 3% nadtlenku wodoru i 2 łyżek zmielonego imbiru (niektórzy ludzie lubią wkładać imbir w skarpetę). Kąpiel powinna trwać 20-30 minut.
 9. 9. Wsparcie jelit przez zażywanie probiotyków 
 10. 10. Manualny drenaż limfatyczny, technika Bowena czy jonowa kąpiel nóg
 11. 11. Chelatacja

 

Producent:

Akademia Boreliozy sp. z o.o.

63-460 Nowe Skalmierzyce

ul. Kaliska 22

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
B&M ARTEMISIA ANNUA – liposomalny ekstrakt ziołowy fitoterapeuty Jana Oruby

B&M ARTEMISIA ANNUA – liposomalny ekstrakt ziołowy fitoterapeuty Jana Oruby

 • ARTEMISIA ANNUA – liposomalny ekstrakt ziołowy fitoterapeuty Jana Oruby

30 innych produktów w tej samej kategorii: