Wrotycz nalewka Zobacz większe

Wrotycz nalewka 1:1 50ml

Ocena 
mpn3569

23,90zł brutto

Nalewka alkoholowa znakomicie nadaje się do nacierania w bólach stawów, mięśni i nerwobólach. Kwiat wrotyczu jest także niezastąpionym lekiem na świerzb i wszawicę.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Wrotycz ( Tanacetum vulgare) to roślina występująca w Europie i Azji, w Polsce jest dość powszechna. Wrotycz jest bardzo starym surowcem zielarskim o szerokim zastosowaniu. Jednak warto mieć na uwadze, że skład fitochemiczny wrotyczu może się różnić, ze względu na rejon występowania (istnieje wiele różnych chemotypów).

SPOSÓB UŻYCIA

Użyj miarkę lub dwie i wcieraj w miejsca zmienione.

SKŁAD

Tinctura Tanaceti 1:1

Kwitnące ziele wrotyczu, alkohol etylowy, woda, gliceryna roślinna

 

PRZECIWWSKAZANIA

Ciąża, karmienie piersią.

Interakcje

Nie stosować z lekami rozrzedzającymi krew.

 

BEZPIECZEŃSTWO

W badaniach na szczurach, którym podawano bardzo duże dawki (7g/kg masy ciała) liofilizowanego wodnego ekstraktu z liści wrotyczu nie zaobserwowano działań niepożądanych. Niewielkie efekty niepożądane pojawiły się dopiero przy zwiększeniu dawki do 9g/kg masy ciała.

Tak jak każda substancja zażyta w nieodpowiednich ilościach, również preparaty wrotyczu mogą powodować objawy zatrucia. Objawy przedawkowania: nudności, wymioty, biegunka, kichanie, zaczerwienienie twarzy, wzdęcia, nadmierne pocenie się, zaburzenia rytmu serca, halucynacje. W moczu pojawia się białko i krew.

 

Właściwości wrotycza

Wyciągi alkoholowe i maście wrotyczowe oraz ekstrakty octowe z wrotyczu hamują objawy łuszczycy, zmniejszając proliferację komórek naskórkowych oraz odczyny autoagresji w  skórze.

Wyciągi alkoholowe i octowe leczą zmiany trądzikowe na skórze. Niekiedy następuje poprawa w ciągu doby po zastosowaniu. Regularnie stosowane dają dobre efekty lecznicze porównywalne do skuteczności siarczku selenu, erytromycyny, czy betuliny.

Okłady szybko cofają duże bolesne ropnie. Okłady z rozcieńczonego octu wrotyczowego  cofają stłuczenia, obrzęki po kontuzjach, obrzęki kończyn, wybroczyny i siniaki.

Płukanki, częste przemywanie i okłady leczą stany zapalne błon śluzowych, w tym odbytu, narządów płciowych, gardła, jamy nosowo-gardłowej, jamy ustnej, zatok obocznych nosa. Krople wrotyczowe likwidują ropne zapalenie zatok nosowych.

 

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Oceń 
2018-07-24

robaki i ugryzienia

swietny produkt w przypadku wszelakich robali i ugryzień - zdecydowanie polecam

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię
  Wrotycz nalewka 1:1 50ml

  Wrotycz nalewka 1:1 50ml

  Nalewka alkoholowa znakomicie nadaje się do nacierania w bólach stawów, mięśni i nerwobólach. Kwiat wrotyczu jest także niezastąpionym lekiem na świerzb i wszawicę.

  30 innych produktów w tej samej kategorii: