Płatki magnezowe 100% 900g Zobacz większe

Płatki magnezowe 100% 900g

Ocena 
mpn3562

22,90zł brutto

Płatki magnezowe – MAGZECH 900G

Zechsal Płatki Magnezowe są najczystszą dostępną postacią soli magnezu pochodzenia naturalnego. Zawierają naturalną, wysoce skoncentrowaną sól magnezową oraz śladowe ilości mikroelementów

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Udostępnij

Dostępne opakowania: 900G  i  2KG  

 Uzdrowiająca sól morska.

 

  • głębokie odprężenie

  • korzystny sen

  • więcej energii

  • odprężone mięśnie i stawy

  • zwalcza bóle głowy

  • likwiduje problemy skórne (tj. grzybica, świąd)

 

Zastosowanie: do przygotowania kąpieli należy zużyć od 0,5-1kg, czyli około 6-12 łopatek. Polecana temperatura wody to 37°C. Kryształki soli nie rozpuszczają się szybko, przez co zwiększa się ich działanie. Można dodać kilka kropli ulubionego ojeku eterycznego, dla uzyskania zapachu kojącego zmysły. Czas trwania kąpieli: około 20 minut.

 

Kąpiel zapewni nie tylko gładkość i nawilżenie Twojej skóry, ale również doskonałe odprężenie i spokojny sen.

Chronić przed wilgocią.

 

 

Magnez i zdrowie

 

Magnez pochodzi z natury w przeróżnych postaciach.

W naszych ciałach jest około 28g magnezu. Odgrywa bardzo ważną rolę przy zużyciu energii. Najnowsze badania wykazują, że przy dzisiejszym trybie życia zużywamy bardzo dużo tego pierwiastku, przez co większość z nas ma jego niedobór.

Najlepszym sposobem na zapobieganie niedoboru magnezu jest kąpiel w soli z magnezem. Sole wnikają głęboko w skórę, do wszystkich komórek, gdzie odżywiają je i dostarczają odpowiedniej dawki pierwiastka.

Najbardziej znane ze swoich właściwości leczniczych jest Morze Martwe i wszystkie produkty powstające na badzie jego substancji. Europa też ma swoje „Morze Martwe”, jest nim Morze Cechsztyńskie i z tamtąd pochodzi właście nasza sól z magnezem!

OLEJEK MAGNEZOWY
Optymalne zaopatrzenie w magnez poprzez skórę
Magnez uczestniczy w ponad 300 podstawowych procesach w organizmie

Środek określany potocznie jako olejek magnezowy tworzy na skórze jedwabiście miękką warstwę, jednak nie zawiera tak naprawdę olejku. Jest to maksymalnie nasycony roztwór magnezu, tak zwana solanka, z liczącego 250 milionów lat wyschniętego morza w Holandii, Morza Cechsztyńskiego. Z punktu widzenia chemii jest to chlorek magnezu – heksahydrat i ważny składnik wody morskiej. Wysokiej jakości olejek magnezowy składa się w 31% z chlorku magnezu i w 69% z wody.

Warstwa chlorku magnezu znajduje się dziś na głębokości około 1600-2000 metrów pod ziemią, dzięki czemu jest chroniona przed zanieczyszczeniami pochodzącymi ze środowiska. Wyróżnia ją niezwykła czystość i jest uznawana za najbardziej wartościowe naturalne źródło chlorku magnezu.
Każda partia olejku magnezowego marki „Zechstein” poddawana jest analizie chemicznej. W ten sposób dokumentowane są czystość i jakość produktu.
Magnez uczestniczy w ponad 300 podstawowych procesach w organizmie. Jest ważny dla układów: trawiennego, oddechowego, wydalniczego, limfatycznego, rozrodczego, dla mięśni i szkieletu, dla przemiany materii, dla procesów wzrostu i regulacji wagi, cukru we krwi i poziomu cholesterolu. Organy takie jak wątroba, tarczyca, przytarczyce i nasze mięśnie, nerwy, naczynia … potrzebują magnezu. Magnez wpływa także na słuch, wzrok, ogólną sprawność, na zdrowie zębów, wspiera serce, układ krwionośny i nerwowy, uczestniczy w podziałach komórkowych. Żadna komórka nie jest w stanie wytwarzać zdrowych kopii bez udziału magnezu. Dlatego tak ważne jest ciągłe dostarczanie magnezu przez cały rok!

OPTYMALNE UZUPEŁNIANIE NIEDOBORU MAGNEZU
Dr. Sircus w swojej książce „Transdermale Magnesium-Therapie – gesund und vital mit Magnesium Öl“ opisał chlorek magnezu jako wspaniały, szybko działający i bezpieczny środek, a poprzez skórę „transdermalny“. 
Dociera on poprzez skórę bezpośrednio do krwiobiegu i jest transportowany stąd bezpośrednio do komórek, układu limfatycznego, tkanek i kości. 
Głównym miejscem magazynowania magnezu u osoby dorosłej są kości (52,9%), mięśnie (27%) i tkanki miękkie (19,3%). 
Magnez dociera przez skórę znacznie szybciej i w bardziej specyficzny sposób do tkanek, mięśni i stawów, nawet jeśli są one bardzo słabo ukrwione z powodu występujących skurczy. Strawiony magnez ma trudności w odnalezieniu drogi do zwapnień tkanek i kości. Magnez zażyty doustnie wykorzystywany jest tylko w 30-50%,  ten przyjęty przez skórę w 100%.
Takie transdermalne stosowanie ma wiele zalet:
- lepsze przyswajanie przez skórę w przypadku niedoboru,
- optymalne wykorzystanie przez skórę w przypadku chorób żołądkowo-jelitowych,
- uniknięcie biegunki, która często występuje przy stosowaniu doustnym, 
- bezpośrednie, miejscowe działanie w przypadku dolegliwości stawowych i mięśniowych.

Transdermalne zastosowanie olejku magnezowego może być wykorzystane w następujących przypadkach:
- choroby serca i układu krążenia, zaburzenia ukrwienia,
- choroby przemiany materii,
- stany zapalne, zużycie i skurcze narządów ruchu (zapalenie stawów, artroza, fibromialgia, zapalenia ścięgien, ischialgia, dolegliwości karku i pleców itp.)
- zespół niespokojnych nóg,
- infekcje o charakterze chronicznym i ostrym,
- choroby układu oddechowego,
- bóle głowy i migrena,
- zmęczenie, burnout, depresja,
- zaburzenia snu,
- osłabiony słuch i wzrok,
- problemy z dziąsłami,
- choroby skóry,
- stwardnienie rozsiane,
- osłabienie perystaltyki jelit,
- rany.
Wskazówki dotyczące stosowania olejku magnezowego:

Wskazania: 2-3 kąpiele magnezowe w tygodniu.
 
Sposób użycia: kąpiel stóp: rozpuść około 150g płatków magnezowych w ciepłej wodzie i relaksuj się przez 15 minut; kąpiel ciała: rozpuść około 250g płatków magnezowych w ciepłej wodzie i relaksuj się przez 15 minut lub dłużej; Zaleca się 2-3 kąpiele magnezowe w tygodniu.
OSTRZEŻENIE
Olejek magnezowy może powodować u osób z wrażliwą skórą lekki świąd lub mrowienie skóry, które jest jednak całkowicie nieszkodliwe. Jednak należy unikać kontaktu z otwartymi ranami i oczami. W przypadku bezpośredniego kontaktu należy umyć dane miejsce wodą. Butelka z olejkiem magnezowym powinna być dobrze zakręcona. Olejku nie należy pić.

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Płatki magnezowe 100% 900g

Płatki magnezowe 100% 900g

Płatki magnezowe – MAGZECH 900G

Zechsal Płatki Magnezowe są najczystszą dostępną postacią soli magnezu pochodzenia naturalnego. Zawierają naturalną, wysoce skoncentrowaną sól magnezową oraz śladowe ilości mikroelementów

30 innych produktów w tej samej kategorii: