Kawon, Owoc kopru włoskiego fix, 30x2g. Zobacz większe

Kawon, Owoc kopru włoskiego fix, 30x2g.

5,00zł brutto

Koper włoski polecany jest w problemach żołądkowo-jelitowych. Wspomaga w leczeniu uczucia pełności, wzdęć(działanie wiatropędne), bólów brzucha. Pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego.

Więcej szczegółów

Udostępnij

zioła do zaparzania w saszetkach, 2 g/saszetkę

 

Zawartość opakowania: 30 saszetek po 2 g.

 

Skład: 1 saszetka (2 g) zawiera 2 g Foeniculum vulgare Miller sp. vulgare var.vulgare, fructus (owoc kopru włoskiego odmiany gorzkiej)

 

Wskazania do stosowania: Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w: objawowym leczeniu łagodnych, skurczowych dolegliwości żołądkowo-jelitowych, w tym wzdęć i wzdęć z oddawaniem wiatrów; objawowym leczeniu dolegliwości skurczowych o łagodnym przebiegu związanych z menstruacją; jako środek wykrztuśny w kaszlu związanym z przeziębieniem.

 

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

 

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na owoc kopru włoskiego i jego preparaty oraz inne rośliny z rodziny selerowatych (Apiaceae, dawniej Umbelliferae-baldaszkowate), takie jak anyż, kminek, seler, kolendra i koper lub uczulenie na anetol.

 

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności Ze względu na brak wystarczających danych o bezpieczeństwie stosowania nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 4 lat. Jeżeli objawy nie ustępują w czasie stosowania produktu lub występują działania niepożądane nieopisane na tym opakowaniu należy skonsultować się z lekarzem.

 

Interakcje: Nie są znane.

 

Ciąża i karmienie piersią: Ze względu na brak wystarczających danych stosowanie produktu  leczniczego w czasie ciąży oraz karmienia piersią nie jest zalecane.

 

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: Nie badano wpływu produktu leczniczego na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.

 

Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania:

 

Wszystkie wymienione wskazania:

 

Dorośli: 1 saszetkę zalać szklanką (250 ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 15 minut. Pić 3 razy dziennie po 1 szklance świeżo przygotowanego naparu.

 

Dawka dobowa leku wynosi 4,5-7,5 g.

 

W objawowym leczeniu łagodnych, skurczowych dolegliwości żołądkowo-jelitowych w tym wzdęć i wzdęć z oddawaniem wiatrów:

 

Młodzież powyżej 12 lat: 1 saszetkę zalać szklanką (250 ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 15 minut. Pić 3 razy dziennie po 1 szklance świeżo przygotowanego naparu.

 

Dawka dobowa leku wynosi 4,5-7,5 g.

 

Dzieci od 4 do 12 lat : 1 saszetkę zalać szklanką (250 ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 15 minut. Pić 3 razy dziennie po ½ szklanki świeżo przygotowanego naparu w przypadku wystąpienia niewielkich i przemijających objawów.

 

Dawka dobowa leku wynosi 3-5 g.

 

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 4 lat.

 

Czas stosowania: Lek nie powinien być stosowany dłużej niż 2 tygodnie. U dzieci od 4 do12 lat stosować nie dłużej niż tydzień. Jeśli podczas stosowania leku objawy nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

 

Przedawkowanie: Nie odnotowano przypadków przedawkowania. W razie zastosowania dawki większej niż zalecana i wystąpienia niepokojących objawów, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

 

Pominięcie zastosowania leku: Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

 

W celu uzyskania wyjaśnień co do stosowania produktu leczniczego należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

 

Działania niepożądane: Możliwe wystąpienie reakcji alergicznych skórnych oraz układu oddechowego. Częstotliwość występowania tych objawów niepożądanych nie jest znana.

 

Podmiot odpowiedzialny:

Zakład Zielarski „Kawon-Hurt”  Nowak Sp.J.

Krajewice 119, 63-800 Gostyń.

Napisz opinię

Kawon, Owoc kopru włoskiego fix, 30x2g.

Kawon, Owoc kopru włoskiego fix, 30x2g.

Koper włoski polecany jest w problemach żołądkowo-jelitowych. Wspomaga w leczeniu uczucia pełności, wzdęć(działanie wiatropędne), bólów brzucha. Pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego.

30 innych produktów w tej samej kategorii: