Kawon, Rumianek koszyczek Fix, 1,5g x 30 sasz. Zobacz większe

Kawon, Rumianek koszyczek Fix, 1,5g x 30 sasz.

5,00zł brutto

Fix Rumianek marki Kawon to produkt leczniczy w postaci ziół w saszetkach zawierający w swoim składzie kwiat rumianku.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Fix Rumianek marki Kawon to produkt leczniczy w postaci ziół w saszetkach zawierający w swoim składzie kwiat rumianku. Produkt ten wskazany jest do stosowania jako środek przeciwskurczowy i przeciwzapalny w dolegliwościach przewodu pokarmowego. Dodatkowo stosowany zewnętrznie ułatwia gojenie w łagodnych stanach zapalnych jamy ustnej i gardła.

 

Skład:

Chamomillae anthodium.

 

Wskazania:

Doustnie: napar stosuje się jako środek przeciwskurczowy i łagodnie przeciwzapalny w dolegliwościach przewodu pokarmowego.

 

Zewnętrznie: jako środek ułatwiający gojenie w łagodnych stanach zapalnych jamy ustnej i gardła, do okładów na skórę, także do przemywania okolic odbytu.

 

Działanie:

Przeciwskurczowe, przeciwzapalne

 

Przeciwwskazania:

Nie stosować u osób uczulonych na rumianek lub inne rośliny z rodziny Złożonych.

 

Zalecane stosowanie:

Lek Fix Rumianek zawsze należy stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. Przed pierwszym zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

 

Doustnie: 2 torebki zalać 3/4 szklanki (150 ml) wrzącej wody, naparzać 5 minut. Pić po 3/4 szklanki świeżo przygotowanego naparu 3 razy.

 

Zewnętrznie do okładów i przemywań stosować 3-10% napar (tj. napar przygotowany w proporcji 2-6 torebek na 1/2 szklanki wody (100 ml) wrzącej wody).

 

Możliwe działania niepożądane:

Fix Rumianek może - podobnie, jak każdy inny lek - wywoływać działania niepożądane. Należy pamiętać, że nie u każdego one wystąpią.

 

Reakcje nadwrażliwości na rumianek są bardzo rzadkie. Opisano pojedyncze ciężki reakcje alergiczne (wstrząs anafilaktyczny, astma, obrzęk twarzy, pokrzywka) po podaniu doustnym. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy skonsultować się z lekarzem.

 

Ważne informacje:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

producent:

Zakład zielarski "KAWON-HURT" Nowak Sp.J.

63-800 Gostyń 

Krajewice 119.

Napisz opinię

Kawon, Rumianek koszyczek Fix, 1,5g x 30 sasz.

Kawon, Rumianek koszyczek Fix, 1,5g x 30 sasz.

Fix Rumianek marki Kawon to produkt leczniczy w postaci ziół w saszetkach zawierający w swoim składzie kwiat rumianku.

30 innych produktów w tej samej kategorii: