NANGA, Artemisia annua ziele(bylica roczna), 50g. Zobacz większe

NANGA, Artemisia annua ziele(bylica roczna), 50g.

Ocena 
mpn3515

14,90zł brutto

PRODUKT DOSTĘPNY W DUŻEJ ILOŚCI 


Wyciągi z ziela bylicy rocznej mogą służyć do przemywania skóry – doskonale ją oczyszczają i przyśpieszają procesy regeneracji. 

Wspomaga eliminację pasożytów, jej zapach skutecznie odstrasza owady.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Bylica roczna ( Artemisia annua; qinghao) od ponad 2000 wykorzystywana jest w Tradycyjnej Chińskiej Medycynie jako środek pomagający na wiele różnych schorzeń, a przede wszystkim do leczenia „nawracającej gorączki” – bowiem tak dawniej nazywano malarię. Pierwsze wzmianki na temat bylicy rocznej zostały zawarte w dokumencie znalezionym w chińskim grobowcu datowanym na 168 rok przed naszą erą. Natomiast pierwsze zapiski na temat stosowania ziela bylicy rocznej przeciwko „gorącej i zimnej gorączce” (malarii) pochodzą z 341 roku naszej ery.

Bylica roczna stała się obiektem szerszego zainteresowania naukowców w latach 60. XX wieku, gdy usilnie poszukiwano skutecznego leku przeciwko malarii. Wówczas zespół chińskich badaczy pod kierownictwem Tu Youyou wziął pod lupę tradycyjne ziołolecznictwo. Przebadano setki ziół stosowanych w tradycyjnej medycynie, aż w końcu odkryto przeciwmalaryczne właściwości Artemisia annua. Nowe metody ekstrakcji zaowocowały wyizolowaniem związków aktywnych znajdujących się w bylicy rocznej – artemizyny i jej pochodnych, z których zaczęto syntetyzować leki. Badania Tu Youyou oraz jej zespołu zostały uhonorowane Nagrodą Nobla w dziedzinie medycyny w 2015r.

Bylica roczna stanowi cenny surowiec zielarski, chociaż posiada bardzo długą historię stosowania, jej właściwości oraz potencjalne zastosowania są wciąż poznawane.

WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWODNE

Wspomaga oczyszczanie skóry

Może być wykorzystana jako odstraszacz (repelent) na owady

Wspomaga eliminację pasożytów (kokcydioza) u zwierząt hodowlanych (drób, bydło, kozy)

Wyciągi z ziela bylicy rocznej mogą służyć do przemywania skóry – doskonale ją oczyszczają i przyśpieszają procesy regeneracji. Zapach olejku eterycznego uwalniającego się z bylicy skutecznie odstrasza owady – zarówno w domu jak i w rolnictwie (insektycyd).

Arthemisia annua to również doskonałe zioło dla zwierząt hodowlanych – chociaż ze względu na gorzkawy smak, nie jest to ich przysmak, z powodzeniem pomoże wyeliminować pasożyty.

SKŁAD

Opakowanie zawiera ziele bylicy rocznej (Artemisia annua).

Bylica roczna znana jest przede wszystkim z tego, że zawiera seskiterpenoid artemizynę (artemisinin) i jego pochodne – artesunat, artemer; poza tym ziele bylicy rocznej zawiera duże ilości polifenoli i flawonoidów; zawiera białka, kumaryny, fitosterole, polisacharydy, sole nieorganiczne – potasu, selenu i azotu. Lotne olejki eteryczne są obecne w stężeniach od 0,20 do 0,25%. Inne ważne składniki obejmują kamfen, keton, kamforę, betacaryrofylen, Pinen i 1, 8-cynol.

SPOSÓB UŻYCIA

Do użytku zewnętrznego.

Wyciąg wodny

1 łyżeczkę liści (5g) zalać szklanką wody o temperaturze 70°C (nie wrzącej), pozostawić na 1 godzinę, następnie przecedzić.

Nalewka

1:3 – 1 część ziela bylicy rocznej (np. 100g) zalać 3 częściami alkoholu 50% – 60% (np. 300ml). Pozostawić w zamknięciu na minimum 2 tygodnie, od czasu do czasu potrząsając.

INTERAKCJE I DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Nie stosować w ciąży i w czasie karmienia piersią.

Producent:

Przemysław Figura, ul. Zamkowa 97, 77-400 Złotów.

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
NANGA, Artemisia annua ziele(bylica roczna), 50g.

NANGA, Artemisia annua ziele(bylica roczna), 50g.

PRODUKT DOSTĘPNY W DUŻEJ ILOŚCI 


Wyciągi z ziela bylicy rocznej mogą służyć do przemywania skóry – doskonale ją oczyszczają i przyśpieszają procesy regeneracji. 

Wspomaga eliminację pasożytów, jej zapach skutecznie odstrasza owady.

30 innych produktów w tej samej kategorii: