KSYLITOL Fiński 1000g - cukier brzozowy Zobacz większe

KSYLITOL Fiński 1000g - cukier brzozowy

Ocena 
mpn3353

43,00zł brutto

Ksylitol krystaliczny to biały proszek, który możemy spotkać również pod nazwą cukru brzozowego. Wygląda i smakuje tak jak sacharoza z naszych cukiernic. Nazwa produktu związana jest z procesem produkcji, bowiem jest on wytapiany z rozdzielonych włókien drewna brzozowego „ksylenu”.

Więcej szczegółów

Udostępnij

OPIS

Ksylitol to substancja, która naturalnie, występuje w owocach włóknistych, kolbach kukurydzy oraz w drzewach liściastych, np. w brzozie. W naturalnej formie ksylitol występuje też w organizmie człowieka oraz zwierząt, jako produkt uboczny procesu przemiany glukozy.

 

Oferowany przez nas ksylitol pozyskiwany jest z BRZOZY.

Ksylitol ma o 40 % mniejszą kaloryczność i o 75 % mniej węglowodanów od sacharozy. Jest absorbowany i powoli przetwarzany w organizmie z minimalnym udziałem insuliny, dzięki czemu posiada indeks glikemiczny ponad 14-krotnie niższy od powszechnie spożywanego cukru

1 g ksylitolu dostarcza ok. 2,4 kcal, czyli o 40% mniej niż zwykły cukier. Warto, aby spożywały go osoby na dietach odchudzających lub próbujące zerwać z nałogiem spożywania cukru i nadmiernego dodawania go do potraw. Metabolizm ksylitolu zachodzi bez udziału insuliny, dlatego jest popularnym słodzikiem na diecie cukrzycowej. Ponadto wykazuje działanie uwrażliwiające organizm na działanie hormonu insuliny, chroniąc tym samym przed rozwojem cukrzycy typu drugiego oraz insulinooporności. Spożycie samego ksylitolu daje delikatne uczucie orzeźwienia oraz lekko miętowy smak w ustach. W parze z powyższym doznaniem idzie działanie przeciwpróchnicze, co z pewnością ucieszy rodziców oraz osoby przepadające za słodkimi przekąskami. Badania przeprowadzone na dzieciach w wieku szkolnym, które żuły gumę słodzoną ksylitolem, potwierdzają działanie zapobiegające psuciu się zębów. Ksylitol powstrzymuje proces tworzenia się bakterii próchniczych, redukuje ich ilość w jamie ustnej, oraz ogranicza przeprowadzaną przez nie fermentację cukrów prostych z pożywienia. Kolejne badanie przeprowadzone tym razem w Finlandii dowiodło, że spożywanie ksylitolu wpływa na utrzymanie prawidłowej gęstości kości, co można zakwalifikować jako działanie zapobiegające osteoporozie.

Ksylitol z wyglądu i smaku przypomina zwykły cukier.

  • 40% mniej kalorii niż zwykły cukier
  • niski indeks glikemiczny [IG=9]
  • pomaga w zachowaniu mineralizacji zębów*
  • prowadzi do mniejszego wzrostu poziomu glukozy we krwi niż produkty zawierające cukier*
  • oryginalny produkt fiński najwyższej jakości

 

STOSOWANIE

Ksylitol należy stosować, jako zamiennik zwykłego cukru w odpowiadającej temu ilości.

 

Można stosować do pieczenia i gotowania, zamiast tradycyjnego cukru oraz do słodzenia herbaty oraz kawy.

 

Przechowywać w suchym miejscu, w szczelnie zamkniętych opakowaniach.

Zaleca się stosować do 15 g ksylitolu dziennie (ok.3 łyżeczki).

SKŁADNIKI

Składniki: Ksylitol (Finlandia)

INFORMACJE DODATKOWE

Na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające: gluten, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne.

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
KSYLITOL Fiński 1000g - cukier brzozowy

KSYLITOL Fiński 1000g - cukier brzozowy

Ksylitol krystaliczny to biały proszek, który możemy spotkać również pod nazwą cukru brzozowego. Wygląda i smakuje tak jak sacharoza z naszych cukiernic. Nazwa produktu związana jest z procesem produkcji, bowiem jest on wytapiany z rozdzielonych włókien drewna brzozowego „ksylenu”.

30 innych produktów w tej samej kategorii: