Masło Shea Karite Nierafinowane 100g Zobacz większe

Masło Shea Karite Nierafinowane BIO100g

Ocena 
mpn2639

17,50zł brutto

To naturalny środek idealny do zmiękczania i nawilżania skóry suchej, wrażliwej oraz skłonnej do podrażnień. Wykazuje również właściwości gojące, odżywcze i regenerujące. Stosowane przez dorosłych w celu zablokowania procesu starzenia się skóry, ma doskonałe działanie wygładzające zmarszczki.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Udostępnij

Masło SHEA – KARITE NIERAFINOWANE

100% NATURALNE MASŁO SHEA

QUALITY STANDARD

Jest masłem o wysokiej jakości i efektywności 70-85 według klasyfikacji amerykańskiego instytutu masła shea.

Pochodzi z upraw i przerobu surowca na masło z terenu Ghany i Burkina Faso. Masło to jest słomkowo- beżowego koloru i bardziej twarde.

Masło SHEA jest to tłuszczowy wyciąg z nasion drzewa SHEA, które rośnie głównie w krajach Afryki półpustynnego pasa Sawanny .

Orzechy drzewa dojrzewają na drzewie . Masło SHEA jest całkowicie produkowane ręcznie „hand made” , począwszy od zbierania orzechów SHEA po ugniatanie i przygotowywanie do sprzedaży.

Niniejsze masło SHEA jest całkowicie naturalne, bez dodatków związków silikonowych, syntetycznych konserwantów, barwników, substancji zapachowych.

To naturalny środek idealny do zmiękczania i nawilżania skóry suchej, wrażliwej oraz skłonnej do podrażnień. Wykazuje również właściwości gojące, odżywcze i regenerujące. Stosowane przez dorosłych w celu zablokowania procesu starzenia się skóry, ma doskonałe działanie wygładzające zmarszczki. Masło shea wykorzystywane jest również w leczeniu łuszczycy, trądziku, opryszczki oraz stanowi ważny składnik w walce z cellulitem i rozstępami. W medycynie masło shea stosowane jest jako środek zapalny do maskowania blizn. Matki karmiące mogą bez obaw użyć go do natłuszczania brodawek, by uniknąć podrażnień.

PREZENTOWANE MASŁO SHEA JEST NIERAFINOWANE !

Na czym polega rafinacja . Orzechy SHEA zbiera się w ogromne pojemniki i gniecione w jedną wielką masę. Następnie transportowane do fabryki gdzie przy temperaturze 150 stopni rafinowane. Przy ej temperaturze masło SHEA paruje a następnie przez system chłodzący prowadzony i kondensowany jako masa biała o neutralnym zapachu. Przy tego typu obróbce dodaje się chemiczny rozcieńczacz HEXAN , zwiększa się wtedy masa uzyskiwanego produktu jednocześnie zmniejsza się cena . Wobec powyższego

Masło SHEA jest poddawane silnym kontrolom jakości , na które posiada CERTYFIKAT.

PRODUKT BIO:

Wszystkie drzewa SHEA rosną w dzikich rezerwatach. Nigdzie na Świecie nie spotkamy plantacji drzew SHEA , gdyż było by to zupełnie nieopłacalne z uwagi na póny czas owocowania drzew od momentu ich posadzenia , a mianowicie ok. 20 lat. Masło SHEA BIO nie istnieje , nie ma więc plantacji by można je było obłożyć w takim przypadku przewidywaną prawna kontrolą. Masło SHEA może być tylko i wyłącznie produktem czystym i nie rafinowanym , a jest to podyktowane tylko i wyłącznie procesem produkcji.

Masło SHEA produkowane jest w GHANIE i BURKINA FAZO, przez związek „sprawiedliwego handlu”.

Ma to na celu strukturę zakupów u producentów co zmniejsza ubóstwo. Jest to wspaniały projekt dający przede wszystkim dochody najbardziej biednym producentom

Produkcja ręczna masła SHEA jest dodatkowym aspektem wpływającym na wartości odżywcze i terapeutyczne produktu. Masło SHEA posiada zadziwiające właściwości uzdrawiania dolegliwości w tym uszkodzenia skóry , swędzenie , rany skórne itd.

Zawiera składniki odżywcze , nawilżające i pielęgnujące skórę.

Według amerykańskiego instytutu SHEA BUTTER , właściwości te są bardzo uzależnione od tego w jaki sposób jest pozyskiwane, jego czystość i brak dodatków chemicznych jak i brak rafinacji.

Stosowane jest przy suchości , szorstkości skóry , nadmiernych zmarszczkach , świądzie , zapobieganiu pęknięć , alergiach skórnych , bólach mięśni , wypryskach , zapaleniach skóry , innych uszkodzenia spowodowanych przez nadmierne ciepło. Bardzo powszechnie przyjęło się stosowanie masła w zapobieganiu przed pęknięciami skórnymi ciąży , jako ochrona przed ujemnymi wpływami pogodowymi .

Czyste nie rafinowane masło posiada beżowo – złoty kolor, i naturalny charakterystyczny zapach, który po zastosowaniu na skórę po 10-20 minutach znika. Masło SHEA można mieszać z innym olejem roślinnym lub olejkiem eterycznym , straci wtedy swój mocny zapach.

By masło można było użyć do smarowania ciała , należy ogrzać je w kąpieli wodnej lub po prostu w dłoniach .

Masło należy przechowywać w lodówce lub chłodnej części mieszkania. Wahania temperatur maja wpływ na stan fizyczny produkty , lecz nie mają wpływu na jakość produktu.

waga: 100g

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Masło Shea Karite Nierafinowane BIO100g

Masło Shea Karite Nierafinowane BIO100g

To naturalny środek idealny do zmiękczania i nawilżania skóry suchej, wrażliwej oraz skłonnej do podrażnień. Wykazuje również właściwości gojące, odżywcze i regenerujące. Stosowane przez dorosłych w celu zablokowania procesu starzenia się skóry, ma doskonałe działanie wygładzające zmarszczki.

30 innych produktów w tej samej kategorii: