SOLGAR Witamina D3 25 µg (1000 IU) Zobacz większe

SOLGAR Witamina D3 25 µg (1000 IU)

Ocena 
mpn2585

49,00zł brutto

90 proc. Polaków ma niedobór witaminy D. Lekarze alarmują, bowiem jej znaczenie dla naszego organizmu jest bardzo istotne. Witamina D to prawdziwy eliksir życia - chroni przed szeregiem chorób cywilizacyjnych, również nowotworami

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Udostępnij

90 proc. Polaków ma niedobór witaminy D. Lekarze alarmują, bowiem jej znaczenie dla naszego organizmu jest bardzo istotne. Witamina D to prawdziwy eliksir życia - chroni przed szeregiem chorób cywilizacyjnych, również nowotworami

 

Witamina D3 nazywana jest słoneczną witaminą, ponieważ w naturalny sposób dostarcza nam jej słońce. Ponadto można ją znaleźć w rybach, tranie i żółtkach jaj. Niestety jesienią i zimą słońca mamy mniej, wiele czasu spędzamy w biurze, szkole czy domu, a składniki spożywcze nie uzupełniają całkowicie dziennego zapotrzebowania na witaminę D3.

Eksperci szacują, że nawet miliard ludzi na świecie ma niedobór tej witaminy. Skutki mogą być przykre, bo witamina D3 ma wpływ na wiele procesów życiowych, między innymi na pracę mózgu, proces zapamiętywania i koncentrację, a także na pracę mięśni i układ odpornościowy. Ponadto niedobór witaminy D3 wiązany jest przez lekarzy z depresją: Witamina D zaangażowana jest w wiele procesów zachodzących w mózgu związanych z jego rozwojem i ochroną, takich jak: regulacja czynników wzrostowych, neuroprotekcja (ochrona przed udarem i jego konsekwencjami) czy plastyczność nerwowa. Wiele przemawia za tym, że witamina D, a zasadniczo jej niedobór może być związany z depresją. Odpowiednia suplementacja ma istotne znaczenie w leczeniu i zapobieganiu tej chorobie. Jest to szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym. Ponadto badacze z Francji twierdzą, że kobiety z niedoborem tej witaminy znacznie bardziej narażone są w przyszłości na demencję, niż te, które przyjmują odpowiednią ilość witaminy D.

Witamina D - a odchudzanie

Osoby z nadwagą lub otyłe mają na ogół niższy poziom witaminy D, ponieważ jest ona magazynowana w nadmiernie rozbudowanej tkance tłuszczowej i organizm nie potrafi jejwykorzystać. Osoby otyłe mają również mniejsze możliwości zwiększania stężenia witaminy D we krwi przy takiej samej ekspozycji na promieniowanie UVB co osoby szczupłe. Wzrost poziomu witaminy D był o 57% niższy u osób otyłych.

British Journal of Nutrition opublikował pracę naukowców z Teheranu, którzy przebadali 77 kobiet otyłych lub z nadwagą. Witamina D nie tylko wpłynęła na zrzucenie zbędnych kilogramów. Panie, które ją przyjmowały miały też lepsze wyniki innych badań. Podczas badań naukowcy doszli także do skutku, że niedobór witaminy D w organiźmie uniemożliwia wręcz nasze próby schudnięcia. Dletego też, łątwiej nam zrzucic zbędne kilogramy wiosna lub latem gdy witaminę D czerpiemy ze słońca. Jesienia i zimą suplementacja witaina D okazuje ię niezbędna.

Solgar Witamina D3 naturalna 25ug/1000IU

Preparat firmy Solgar zawiera 25 µg naturalnej witaminy D3 w postaci cholekalcyferolu w każdej kapsułce. Taka porcja ma udokumentowane fizjologiczne oddziaływanie na organizm ludzki. Niedościgniona solgarowska staranność produkcji, jak i sposób pakowania (bursztynowa buteleczka za szkła farmakologicznego) gwarantuje tej witaminie zachowanie pełnej potencji i aktywności w trakcie całego okresu zażywania. 

Ponieważ ludzki organizm posiada zdolności wytwarzania witaminy D w wyniku oddziaływania światła słonecznego na skórę,wielu ekspertów uważa ją bardziej za hormon niż witaminę. Według aktualnych definicji witamina D jest jednakże zarównowitaminą jak i hormonem. Podsumowując, witamina D jest mikroskładnikiem odżywczym rozpuszczalnym w tłuszczu. W postaci aktywnej pełni w organizmie funkcję hormonu. Jest mikroskładnikiem niezbędnym, ponieważ organizm nie potrafi syntetyzować witaminy D i musi ją pozyskiwać z pożywienia lub dzięki ekspozycji na światło słoneczne.

Suplementacja:
Dawkowanie: 1 kapsułka dziennie
Opakowanie: 100 kapsułek
Zapewnia kurację: 100 dni

W przypadku większości ludzi dawka 2000-3000 IU witaminy D dziennie powinna wystarczać, ale na początku wskazana może być uderzeniowa dawka nasycająca, aby przywrócić prawidłowy poziom we krwi. Ponieważ każda osoba reaguje inaczej na suplementację witaminy D, należy przeprowadzić badanie poziomu witaminy D, a następnie je powtórzyć po 3-6 miesiącach suplementacji, aby uzyskać optymalny poziom 40-60 µg/ml (100-150 µmol/l) zapewniający optymalny jej poziom zdrowotny.
Suplementy z witaminą D należy nabywać wyłącznie w aptekach. Aby zapewnić sobie odpowiednią porcję dziennie tego składnika, należy wybierać preparaty standaryzowane. Witamina D ze względu na swoją wrażliwość musi być bardzo dobrze chroniona przed wpływem środowiska zewnętrznego. Pakowanie jej w specjalne ciemne butelki ze szkła farmaceutycznego zapewnia jej stabilności i aktywności, gdyż skutecznie chroni przed światłem, wilgocią i zmianami temperatur. Farmaceuta w aptece pomoże dobrać odpowiednią porcję i długość okresu przyjmowania. Optymalna porcja to 25 µg (1000 IU) do 100 µg (4000 IU) dziennie.

Skład:
Jedna kapsułka zawiera: Witamina D3 (1000 IU) 25 µg 
(cholekalcyferol z oleju z wątroby ryb)

Naturalne substancje pomocnicze: Olej z krokosza barwierskiego Otoczka kapsułki żelowej (żelatyna, glicerol)

Informacja alergiczna
Produkt nie zawiera:
cukru, soli, skrobi, drożdży, pszenicy, soi, glutenu, produktów mlecznych i jest produkowany bez użycia sztucznych substancji konserwujących, zapachowych lub barwiących. 

więcej na: http://www.solgar.pl/wiedza/leksykon/witamina-d

witamina D3

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
SOLGAR Witamina D3 25 µg (1000 IU)

SOLGAR Witamina D3 25 µg (1000 IU)

90 proc. Polaków ma niedobór witaminy D. Lekarze alarmują, bowiem jej znaczenie dla naszego organizmu jest bardzo istotne. Witamina D to prawdziwy eliksir życia - chroni przed szeregiem chorób cywilizacyjnych, również nowotworami

30 innych produktów w tej samej kategorii: