Spirulina w proszku 100g. Zobacz większe

Spirulina w proszku 100g.

Ocena 
mpn2490

22,00zł brutto

Algi Spirulina to wysuszone glony, które występują w czystych głębinach morskich i przez wielu są nazywane zielonym złotem lub wodnym żeń-szeniem.  Spirulina pozwala zachować wysoki poziom energii i sił witalnych, pomaga w zmęczeniu.

Więcej szczegółów

Udostępnij

Algi Spirulina to wysuszone glony, które występują w czystych głębinach morskich i przez wielu są nazywane zielonym złotem lub wodnym żeń-szeniem.  Spirulina pozwala zachować wysoki poziom energii i sił witalnych, pomaga w zmęczeniu.

Spirulina zawiera wysokowartościowe białko(60%składu) oraz jest źródłem łatwo przyswajalnego żelaza. Zawiera witaminę A w formie beta karotenu, witaminy z grupy B,(w tym 12), nienasycone kwasy tłuszczowe (w tym GLA) oraz inne cenne mikroelementy. 

Spirulina wspomaga detoksykację, jest idealna dla osób uzupełniających swoją dietę w cenne składniki, w szczególności wegetarian, sportowców, osób starszych oraz będących na diecie.

 


Spirulina zawiera:  
● 3900% więcej beta karotenu niż karotka 
● 2300% więcej żelaza niż szpinak
● 375% więcej białka niż tofu
● 300% więcej wapnia niż mleko

 Produkt o działaniu wzmacniającym organizm i pobudzającym system immunologiczny. Zawiera niebieskozielone algi, bogate w wiele witamin, składników mineralnych i wszystkie niezbędne aminokwasy. Jest pełnowartościowym dodatkiem do diety, szczególnie polecany jako istotny składnik diety wegetariańskie

Zastosowanie:

 • niedoczynność tarczycy;
 • anemia - profilaktyka i leczenie anemii spowodowanej niedoborem żelaza, różne formy złośliwej anemii, w tym raka krwi (białaczka)
 • dieta bezmięsna
 • oczyszczenie jelit i odbudowa mikroflory układu pokarmowego, chroniczne choroby jelit, profilaktyka nowotworu jelita grubego
 • oczyszczanie i odtruwanie organizmu z metali ciężkich i innych toksyn, w tym promieniotwórczych
 • algi są istotnym składnikiem diety dekontaminującej;
 • odchudzanie - hamuje łaknienie, jednocześnie dostarczając składniki odżywcze (1g spiruliny to pod względem odżywczym 1 kg różnych warzyw!)
 • zapobieganie oraz leczenie nowotworów dalsza profilaktyka po chorobie nowotworowej;
 • infekcje;
 • zapalenie zatok, katar, kaszel - spirulina odflegmia organizm;
 • wrzody żołądka i dwunastnicy, owrzodzenia podudzi;
 • choroby skórne;
 • stany zapalne dróg rodnych;
 • profilaktyka chorób układu krążenia, zwłaszcza nadciśnienia tętniczego i miażdżycy.

 

Zawiera tak dużą koncentrację substancji odżywczych, że nie można porównać jej z żadną inną rośliną. Glony, do których należą m.in. niebieskozielona spirulina, zawierają wiele czynnych związków, niezbędnych do wzrostu i regeneracji komórek. Duża zawartość pełnowartościowego białka (ok. 60-70%) czyni z nich cenny dodatek do diet wegetariańskich. Niedobór białka w pokarmach może doprowadzić do zahamowania rozwoju fizycznego i intelektualnego oraz zmniejszenia odporności na choroby zakaźne. Kolejnym atutem glonów jest prawie kompletny zestaw witamin i składników mineralnych. Te proste rośliny zawierają m.in. wszystkie witaminy z grupy B, w tym witaminę B12, (co czyni glony jeszcze cenniejszym pokarmem dla wegetarian), beta-karoten, zeaksantynę, witaminy C, E oraz K.

To naturalne źródło dobrze przyswajalnego przez organizm żelaza, potasu, wapnia, siarki, jodu oraz pierwiastków śladowych, takich jak mangan, cynk i krzem. Duża zawartość składników mineralnych niweluje zakwaszenie organizmu i przywraca równowagę kwasowo- zasadową. Spirulina posiada zdolność odtruwania organizmu z metali ciężkich i innych toksyn. Zawiera bardzo rzadki kwas gamma-linolowy (GLA), w naturze wyłącznie w kobiecym pokarmie i niektórych olejkach roślinnych, np. w olejku z wiesiołka czy ogórecznika, kwas linolowy, witaminę B12, żelazo, kwasy RNA i DNA, silne antyoksydanty, zielony chlorofil, niebieski barwnik, fitocjanin oraz ponad piętnaście karotenoidów, w tym najbardziej znany ß-karoten, którego jest w spirulinie 10 krotnie więcej niż w marchwi. To tylko niektóre ze składników, które świadczą o wysokich walorach zdrowotnych spiruliny.

 Dzięki swojemu unikalnemu składowi, spirulina od dziesiątek lat jest wykorzystywana w profilaktyce i wspomaganiu leczenia wielu chorób. W pierwszym rzędzie nauka potwierdziła niezwykłą skuteczność stosowania spiruliny w walce z różnymi infekcjami, zaczynając od grypy czy wirusa odry, a kończąc na niezwykle groźnym wirusie HIV. Dzięki dużej zawartości związków mineralnych, spirulina niweluje zakwaszenie organizmu i przywraca równowagę kwasowo-zasadową oraz posiada zdolność odtruwania organizmu z metali ciężkich i innych toksyn. Przyjmowanie spiruliny obniża poziom "złego" cholesterolu, a zwiększa poziom frakcji HDL, czyli "dobrego cholesterolu". Spirulina wykazuje silne działanie krwiotwórcze - poprzez pobudzanie szpiku kostnego, ulega przyspieszeniu proces powstawania zarówno białych, jak i czerwonych krwinek. Obecność bardzo łatwo przyswajalnego żelaza, korzystnie wpływa na produkcję hemoglobiny - czerwonego barwnika krwi, który jest odpowiedzialny za transport tlenu w naszym organizmie.


Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: