Lukrecja 30 kaps. Zobacz większe

Lukrecja 30 kaps.

Ocena 
mpn2461

17,90zł brutto

Korzeń lukrecji wzmacnia również czynności trawienne i metaboliczne. Działa krwiotwórczo i przeciwzapalnie, wykazuje działanie osłonowe na błony śluzowe żołądka i dwunastnicy.

Więcej szczegółów

Udostępnij

LUKRECJA 30 kapsułek

Suplement diety

Zawartość opakowania:

30 kapsułek

Masa pojedynczej kapsułki: 296mg
Masa netto: 8,9g

Składniki:

Korzeń lukrecji - 220 mg/kaps. oraz składniki kapsułki (żelatyna, barwniki: dwutlenek tytanu, tlenki żelaza).
Zawartość korzenia lukrecji w przeliczeniu na zalecaną do spożycia dzienną porcję produktu wynosi 660mg.

Zawiera lukrecję - chorzy na nadciśnienie powinni unikać nadmiernego spożycia.

Przeznaczenie:

Preparat stanowi uzupełnienie codziennej diety w związki trójterpenowe oraz flawonoidy. Lukrecja jest szczególnie polecana osobom z nadwrażliwością żołądka i problemami trawiennymi. Korzystnie wpływa na prawidłową pracę żołądka i dwunastnicy, wspomaga funkcję i osłania błony śluzowe układu pokarmowego oraz przyczynia się do utrzymania równowagi i komfortu trawiennego. Korzystnie wpływa na pracę górnych dróg oddechowych oraz przyczynia się do ich oczyszczania.

Sposób użycia:

Zaleca się przyjmowanie po 1 kapsułce 3 razy dziennie, popijając płynem.
Nie przekraczać zalecanej do spożycia dziennej porcji produktu.

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Chronić przed dostępem światła i wilgoci.

GIS-HŻ-4433-D-213/DK/04

 GTIN: 5903850002413

Producent posiada Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności ISO 9001, ISO 22000/GMP.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

ProducentHerbapol w Krakowie SA, ul. Chałupnika 14, 31-464 Kraków

Lukrecja gładka (Glycyrrhiza glabra) jest jedną z najstarszych roślin leczniczych znanych ludzkości. Nazwa „glycyrrhiza” pochodzi od greckich słów: glykis=słodki i rhiza=korzeń. Jest wieloletnią rośliną osiągającą ok 1-1,5 metra wysokości o fioletowych lub białych kwiatach. Surowcem leczniczym są zbierane późną jesienią lub wczesną wiosną korzenie i kłącza z 3-4 letnich krzewów. Obiera się je z kory, myje, suszy i kroi a następnie wykorzystuje do sporządzania leczniczych naparów lub pozyskuje z niego cenne składniki i produkuje leki roślinne.

Herbata z lukrecji - czy pomaga w leczeniu koronawirusa?

Składniki lecznicze lukrecji

Badacze odkryli w korzeniu lukrecji mnóstwo czynnych biologicznie składników m.in. flawonoidy, polisacharady, kumaryny, a także saponozydy triterpenowe w tym sole kwasu glicyryzynowego zwanego glicyryzyną.

Podobne działanie wykazują także zawarte w lukrecji flawonoidy. Oprócz tego niszczą także niektóre bakterie takie jak Staphylococcus aureus, Mycobaterium smegmatis oraz hamują rozwój Helicobacter pylori. Dlatego preparaty z lukrecji są zalecane przy leczeniu schorzeń błony śluzowej przewodu pokarmowego (łagodzą stan zapalny błony śluzowej) a nawet przy wrzodach żołądka.

 

Preparaty lecznicze otrzymane z lukrecji działają także wykrztuśnie oraz zmniejszają lepkość śluzu zalegającego w oskrzelach stosuje się je więc jako skuteczne środki w wielu infekcjach górnych dróg oddechowych.

Preparaty z korzenia lukrecji wpływają także na przemiany hormonalne zachodzące w organizmie ludzkim. Być może dzięki lukrecji zyskamy szansę na stworzenie skutecznych leków na osteoporozę dla kobiet w wieku okołomenopauzalnym. Autorki Sylwia Klasik-Ciszewska, Weronika Wojnar, Ilona Kaczmarczyk-Sedlak w publikacji „Lukrecja gładka (Glycyrrhiza glabra L.) i jej zapobiegawczy wpływ na rozwój osteoporozy” piszą: „lukrecja gładka, podobnie jak soja, może stanowić w przyszłości wartościowy lek pochodzenia naturalnego stosowany do leczenia osteoporozy”.

 

Według autorek flawonoidy zawarte w lukrecji, a konkretnie izoflawony, mają budowę podobną do estradiolu. Glabrydyna (główny izoflawon występujący w korzeniu tego ziela) wykazuje działanie estrogenne. Istnieje więc możliwość korzystnego wpływu tego związku na gęstość kości u kobiet w okresie po menopauzie (gdy ilość naturalnych estrogenów w organizmie systematycznie spada).

 

W 2003 r. w znanym medycznym czasopiśmie The Lancet opublikowano wyniki badań, które dowiodły, że glicyryzyna hamuje namnażanie się wirusów wywołujących chorobę SARS (2). Były to jednak badania przeprowadzone in vitro i naukowcy nie potrafili odpowiedzieć na pytanie dlaczego ów związek ma taki wpływ na wirusy.

 

Nadzieję na antywirusowe działanie glicyryzyny wzbudzają jednak także publikacje potwierdzające, że substancja ta wspomaga działanie interferonu, czyli białka pobudzającego nasz układ immunologiczny do walki z patogenami.

 

W Japonii leczono za pomocą preparatów z lukrecji nawet przewlekłą żółtaczkę. Niestety nadal nie mamy badań klinicznych potwierdzających skuteczność tej terapii. Możemy więc bazować jedynie na wynikach badań in vitro (przeprowadzonych w probówkach w laboratorium). Są bardzo obiecujące, ale dopiero przyszłość pokaże ich realną skuteczność.

 

Ze względu na silne działanie zawartej w lukrecji glicyryzyny wielu preparatów z tej rośliny bez zgody lekarza nie mogą przyjmować osoby z nadciśnieniem, chorobami serca i nerek. Przeciwwskazaniami do ich stosowania są także: endometrioza, nowotwory piersi, jajników, macicy, ciąża oraz karmienie piersią.

Preparaty z korzenia lukrecji stosowane przez dłuższy czas mogą powodować zatrzymywanie wody w organizmie i powstawanie obrzęków. Wchodzą też czasami w interakcje z innymi produktami leczniczymi oraz z żywnością, co prowadzić może do wystąpienia niepożądanych efektów ubocznych.

 

 

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
Lukrecja 30 kaps.

Lukrecja 30 kaps.

Korzeń lukrecji wzmacnia również czynności trawienne i metaboliczne. Działa krwiotwórczo i przeciwzapalnie, wykazuje działanie osłonowe na błony śluzowe żołądka i dwunastnicy.

30 innych produktów w tej samej kategorii: