natto NKCP - 60 tabl

Ocena 
mpn2444

149,00zł brutto

"NattoNKCP" to suplement diety, który zawiera wystandaryzowaną dawkę protein, które w naturalny i całkowicie bezpieczny sposób pomagają utrzymać optymalną gęstość krwi.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

Udostępnij

NKCP

"NattoNKCP" to suplement diety, który zawiera wystandaryzowaną dawkę protein produkowanych przez Bacillus Subtilis Natto - kultury bakteryjne znajdujące się w tradycyjnej japońskiej potrawie noszącej nazwę natto.

Choroby serca i incydenty zakrzepowe w naczyniach mózgu to obecnie jedne z głównych chorób cywilizacyjnych. W przypadku, gdy ktoś jest dotknięty jedną z tych chorób lub jej następstwami, jakość życia ulega pogorszeniu, ponieważ prowadzi to często do faktu, że pacjent jest obłożnie chory, nawet, jeśli jego życie nie jest bezpośrednio zagrożone. Co więcej, wiele autorytetów sądzi, że dolegliwości takie jak sztywnienie barków, zimne ręce, zawroty głowy, są także związane z układem krążenia, na który wpływ ma tworzenie się skrzepu (zakrzepu). W świetle powyższych faktów, sfermentowana potrawa "natto" spożywana w Japonii od pokoleń, obecnie zaczyna ponownie przyciągać uwagę, ponieważ zawiera czynnik korzystny dla naszego zdrowia. Tym czynnikiem jest białko funkcjonalne, które jest produkowane przez Bacillus subtilis natto.

Natto to potrawa z soi, którą w tradycyjny sposób poddaje się procesowi fermentacji. Znane jest w japońskiej kuchni i tradycyjnej medycynie już od stuleci, głównie ze względu na charakterystyczne walory smakowe, ale również nie mniej ważne, korzystne oddziaływanie zdrowotne. Niedawne badania naukowe dały odpowiedź na pytanie, dlaczego natto jest tak korzystne dla zdrowia. Bacillus Subtilis Natto, bakterie uczestniczące w procesie fermentacji soi wytwarzają funkcjonale proteiny (łącznie z nattokinazą), które w naturalny i całkowicie bezpieczny sposób pomagają utrzymać optymalną gęstość krwi. Dlatego natto jest potrawą dla osób, które pragną zminimalizować ryzyko zatorów krwi - głównych czynników powodujących choroby serca i choroby naczyń mózgowych oraz szukają bezpiecznej alternatywy dla stosowanej w takich sytuacjach aspiryny.

Funkcjonalne Białko zawarte w kulturze Bacillus natto

Jedną z cech natto jest fakt, że pozostają w nim właściwie niezmienione oryginalne składniki odżywcze ziaren soi, które są materiałem wyjściowym, zawiera także oryginalne składniki odżywcze produkowane dzięki działaniu Bacillus subtilis natto. Wśród różnych składników natto w centrum zainteresowania znajduje się białko funkcjonalne. To białko funkcjonalne jest obecne w dużych ilościach w wysuszonym proszku otrzymanym z filtratu kultury Bacillus natto. W tej formie charakterystyczny zapach natto jest praktycznie nieobecny.

Zmiany w czynnikach krzepnięcia krwi wywołane podawaniem kultury Bacillus natto

Podczas badań, w których badano czas przepływu próbek krwi pobieranej od osób przed i po podaniu ekstraktu z Bacillus natto, wykazano, że czas ten był skrócony po podaniu ekstraktu. Wynik ten sugeruje, że ekstrakt z kultury Bacillus natto posiada zdolność do hamowania koagulacyjnej aktywności płytek krwi.

 

Składniki: oczyszczony filtrat z nasion soi wyprodukowany przez kultury bakterii Bacillus subtilis natto, substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia, emulgator: estry sacharozy i kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, substancja glazurująca: szelak.

 

Natto NKCP jest pozbawione zapachu. Produkt odpowiedni dla wegetarian,

Zalecane spożycie: od 1 do 2 tabletek dziennie, po posiłku.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

 

Ostrzeżenia: Zaleca się konsultację z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji  preparatem, w przypadku przyjmowania leków stosowanych w leczeniu zakrzepicy lub chorób związanych z nieprawidłowym krążeniem krwi.

 

Specyfikacia:

  • w tabletkach
  • 60 tabletek w opakowaniu
  • 1 tabletka zawiera 125 mg filtrat bakterii Bacillus subtilis natto
 
Termin ważności 01/09/2015

Moja Zielarnia w Poznaniu oferuje naturalne preparaty i mieszankami ziołowe - zapraszamy!

Bądź pierwszym który napisze opinię!

Napisz opinię
natto NKCP - 60 tabl

natto NKCP - 60 tabl

"NattoNKCP" to suplement diety, który zawiera wystandaryzowaną dawkę protein, które w naturalny i całkowicie bezpieczny sposób pomagają utrzymać optymalną gęstość krwi.

30 innych produktów w tej samej kategorii: